QUARTERFINALS

96-West (Haup) d. Powers (MtS) 10-2.
     -Donofrio (Long) d. Sinisgalli (JG) 3-0.
     -Fabian (SWR) d. Jamison (Hunt) 9-1.
     -O'Hara (SachE) d. Leshinger (Say) 10-4.


103-Mike Soria (KP) d. Salmones (JG) 7-0.
     -Gomez (CI) d. Orellana (Brent) 4-2 OT.
     -Max Soria (KP) d. Dutton (RP) 12-0.
     -Corey Rasheed (Long) p. Bulzomi (Conn) 3:24.

112-McNeil (Hunt) d. Wong (Amity) 15-0.
     -McCabe (Conn) Chaverra (Brent) 4-0.
     -Mauriello (Haup) d. Punzone (JG) 4-3 3xOT.
     -Malik Rasheed (Long) d. Senese (Haup) 5-0.

119-McQueen (Hunt) p. Johnson (RP) 2:52.
     -McCabe (Conn) d. Lopez (Long) 6-2.
     -DeTore (West) d. Collado (Haup) 4-3.
     -Gomez (Brent) d. Meringolo (Whit) 19-3.

125-Brice (Long) d. Bass (West) 6-3.
     -Delvecchio (KP) d. Dekrone (JG) 3-1.
     -Gerondel (SachN) d. Garcia (Brent) 5-3.
     -Treacy (WM) d. Thomas (River) 4-0.

130-Meinsen (JG) d. Laodholt (Hunt) 9-2.
     -Colamussi (Harb) d. Blanco (Brent) 11-8.
     -Baumann (WBab) p. Lepkowsky (Haup) :20.
     -Gerle (Floyd) d. Binder (SmithE) 7-4.

135-Colon (WBab) d. Bass (West) 5-0.
     -Kogel (MtS) d. Evangilista (Npt) 6-1.
     -Panebianco (Haup) d. Hall (Long) 2-1.
     -Gannon (JG) p. Merone (SachE) 3:05.

140-Dutton (RP) tf. Castellanos (Conn) 17-2.
     -Piscitello (Haup) d. Schruhl (SachE) 10-5.
     -O'Malley (SachE) d. Chambers (EI) 7-2.
     -Perry (River) d. Leshinger (Say) 10-5.

145-Rodriquez (CI) d. Masa (JG) 5-4.
     -Haas (Say) p. Renck (Long) 3:49.
     -Fusaro (JG) p. Cella (Conn) 1:55.
     -Marro (Haup) d. Seybolt (Long) 9-6.

152-Terdick (JG) d. Goulding (Floyd) 8-5.
     -Lugo (DPk) d. Bonaventura (Haup) 3-1.
     -Jennings (Long) d. Carey (West) 7-3.
     -Wade (Islip) d. Massaro (HillsW) 12-1.

160-Volpe (RP) p. Bienenstein (KP) :23.
     -LoBue (Conn) d. Merante (SachE) 9-0.
     -Puca (Hunt) d. Bosco (JG) 5-2.
     -Maldonado (Floyd) d. Mazarakis (West) 8-3.

171-Coggins (RP) p. Santomauro (Harb) 2:16.
     -Menendez (Haup) d. Arma (EI) 16-2.
     -Cheatham (JG) d. Buhner (River) 7-5.
     -Fox (Hunt) d. Roseenberg (JG) 5-2.

189-DiIorio (SachE) d. Vivonetto (RP) 11-1.
     -Abbondanza (MtS) d. Bonaventura (Haup) 1-0.
     -Smith (SmithW) d. Mack (BSh) 5-4 2xOT.
     -Giaramita (JG) d. Ventura (KP) 6-1.

215-Provenzano (Islip) d. Licausi (Long) 6-3.
     -Robinson (WBab) d. Slattery (MtS) 11-4.
     -Martin (KP) d. Farrel (RP) 4-2.
     -Bilello (DPk) d. Kesler (CI) 8-4.

285-Wilkinson (WBab) d. Young (BSh) 6-0.
     -Slawson (EI) d. Manna (Islip) 3-2.
     -Walsh (Lind) d. Clark (RP) 2-1 OT.
     -Lee (Long) p. Phipps (Newf) 1:43.



TEAMS:
  1
. John Glenn (119.5)
  2
. Longwood (98.5)
  3
. Hauppauge (94)
  4
. Rocky Point (64)
  5
. Huntington (62)
  6
. Connetquot (54)
  7
. Kings Park (52.5)
  8
. Sachem East (52)
  9
. West Babylon (48)
10
. Brentwood (41)
2010
SUFFOLK COUNTY TOURNAMENT
QUARTERFINAL RESULTS