NEW YORK STATE DIVISION II FINAL STANDINGS
  96-1.Tristan Rifanburg(Norw-4)
       2.Drew Longo(Ardsley-1)
       3.Dillon Stonewall(Gouv-10)
       4.Laken Cook(Ilion-3)
       5.John Aslanian(Edgemont-1)
       6.John Delaney(Watervliet-2)


103-1.Abdulgawi Mohamed(Lack-6)
       2.Austin Keough(Warsaw-5)
       3.Tyi Franklin(SherEarl-3)
       4.Jacob Goddeau(Peru-7)
       5.Brian Hojnoski(BathHav-5)
       6.Jimmy Kyrekeades(DF-1)


112-1.Arik Robinson(Peru-7)
       2.Colton Dalberth(Marion-5)
       3.Tom Page(Eden-6)
       4.Corey Dake(Lansing-4)
       5.Nick Tighe(Phoenix-3)
       6.John Diekel(Whitehall-2)


119-1.Penn Gottfried(Ardsley-1)
       2.Kyle Crisafulli(Phoenix-3)
       3.Dom Giacolone(CatMer-3)
       4.Colton Perry(Windsor-4)
       5.Austin Fuller(Gouv-10)
       6.Kyle Conrad(BathHav-5)


125-1.Quinton Murphy(Holley-5)
       2.Sean Hanson(SJefferson-3)
       3.Danny Gormley(BGA-4)
       4.Patrick Hogan(Peru-7)
       5.Ryan Osleeb(NSalem-1)
       6.Curt Thompson(White-2)
130-1.Nick Wilcox(Greene-4)
       2.Lance Compton(Attica-5)
       3.Andy Lyman(Ravena-2)
       4.Eric Munk(GenBrown-3)
       5.Justin Wagner(Alden-6)
       6.Greg Shove(NRWolcott-5)


135-1.Derek Pfluger(SCreek-3)
       2.Devin Soper(Waverly-4)
       3.Ben Mowry(Pal-Mac-5)
       4.Casy Billyard(Frewsburg-6)
       5.Ryan Guynup(Saranac-7)
       6.Ross Abram(Eden-6)


140-1.Tyler Peet(UnadVall-4)
       2.Derak Heyman(Tioga-4)
       3.Bucky Hendrickson(Letch-5)
       4.Devin Kramer(Depew-6)
       5.Brian Walsh(Watervliet-2)
       6.Kris Shirley(SandyCreek-3)


145-1.Chris Nevinger(Letch-5)
       2.Josh Manuel(Tioga-4)
       3.Dominic Montesanti(Med-6)
       4.Tyler Button(Phoenix-3)
       5.Burke Paddock(Warsaw-5)
       6.Tyler Sirota(Canastota-3)


152-1.Owen Scott(Pal-Mac-5)
       2.Darin Wignall(Deposit-4)
       3.Caleb Wallace(Phoenix-3)
       4.Austin Dwyer(Hornell-5)
       5.Tristan Hamner(Medina-6)
       6.Jerrold Roosa(Randolph-6)
160-1.Craig Scott(Pal-Mac-5)
       2.Nick Lalone(CatMer-3)
       3.Ray Wang(Edgemont-1)
       4.Zach Zupan(Canastota-3)
       5.Travis Beayon(White-2)
       6.Derek Wignall(Deposit-4)
    
 
171-1.Tyler Beckwith(Greene-4)
       2.Ryan Darch(Batavia-5)
       3.Jon Glennon(Lansing-4)
       4.Austin Hayes(Phoenix-3)
       5.Zach Diekel(Whitehall-2)
       6.Brandon Mills(CanGr-5)


189-1.Colin Palmer(EAurora-6)
       2.Ryan Todd(Lansing-4)
       3.Zak Griffith(Warsaw-5)
       4.Vincent Gallo(Sch-2)
       5.Chris Mitchell(Frew-6)
       6.John Ibert(Clifton-10)


215-1.Nick Gwiazdowski(D-2)
       2.Jon Casper(Leroy-5)
       3.Matt Rees(HollPat-3)
       4.Noah Sibley(Windsor-4)
       5.Darrin Fuller(Gouv-10)
       6.Kris Castro(PutVall-1)


285-1.Aaron Kroll(Gowanda-6)
       2.Kacee Sauer(Holley-5)
       3.Don Swansbrough(Can-4)
       4.Marty Cole(Delhi-4)
       5.Mason Judd(Pal-Mac-5)
       6.Sam Chase(Mech-2)
February 2010