NEW YORK STATE DIVISION II FINAL STANDINGS
  96-1.Jacob Goddeau(Peru-7)
       2.Carlene Sluberski(Fred-6)
       3.Brendon Goldup(Sch-2)
       4.Corey Dake(Lansing-4)
       5.Tom Page(Eden-6)
       6.Jeff Olena(PalMac-5)


103-1.Arik Robinson(Peru-7)
       2.Colton Dalberth(Marion-5)
       3.Colton Perry(Windsor-4)
       4.Jared Crast(SJefferson-3)
       5.Kevin Strong(Frewsburg-6)
       6.Tyrel White(Whitehall-2)


112-1.Kyle McGregor(Ton-6)
       2.Kyle Crisafulli(Phoenix-3)
       3.Penn Gotfried(Ardsley-1)
       4.Ken Eaton(Adirondack-3)
       5.Kyle Conrad(Bath-5)
       6.Joe Smaldone(Geneva-5)


119-1.Matt Peters(EAurora-6)
       2.Quinton Murphy(Holley-5)
       3.Derek Pfluger(SCreek-3)
       4.Tyler Marlow(PalMac-5)
       5.Danny Arnel(OysterBay-8)
       6.Patrick Hogan(Peru-7)


125-1.Nick Wilcox(Greene-4)
       2.Sean Walton(PalMac-5)
       3.Sean Hanson(SJefferson-3)
       4.Kevin Kott(EAurora-6)
       5.Dalton Scarf(Frewsburg-6)
       6.Andy Lyman(Ravena-2)
130-1.Derak Heyman(Tioga-4)
       2.Genta Murayama(Edge-1)
       3.Mark Gillen(Johnstown-2)
       4.Tim Banks(Holley-5)
       5.Andrew Gingerich(Copen-3)
       6.Devin Soper(Waverly-4)


135-1.Alex Ekstrom(PalMac-5)
       2.Ian Paddock(Warsaw-5)
       3.Bucky Hendrickson(Letch-5)
       4.Brett Sewalt(Waverly-4)
       5.Danny Manley(Ardsley-1)
       6.Brian Walsh(Watervliet-2)


140-1.Kyle Dake(Lansing-4)
       2.Mike Nevinger(Letch-5)
       3.Ken Kampnich(IHC-3)
       4.Ben Freeman(Copen-3)
       5.Dakota Smart(Saranac-7)
       6.Dominic Montesanti(Med-6)


145-1.Brian Sewalt(Waverly-4)
       2.Victor Coronado(BGA-4)
       3.Mark Crisafulli(Phoenix-3)
       4.Owen Scott(Lyons-5)
       5.Josh Micek(MapleGrove-6)
       6.Derrick Longo(Ardsley-1)


152-1.Kenny Betts(Fredonia-6)
       2.Craig Scott(Lyons-5)
       3.Jason Fraser(AlfAlmond-5)
       4.Jon Strong(Frewsburg-6)
       5.Will Carter(Westlake-1)
       6.James Charland(NAdir-7)
160-1.Ryan LeBlanc(MEaton-3)
       2.David Kohlbach(Wind-4)
       3.Josh Becker(Salam-6)
       4.Ryan Darch(Batavia-5)
       5.Brandon Mills(CGreen-5)
       6.Taylor Robichaud(HF-2)
    
 
171-1.Tyler Beckwith(Greene-4)
       2.Vinny Gallo(Schal-2)
       3.Dave Richter(Gowanda-6)
       4.Zach Diekel(Whitehall-2)
       5.Cody Hutcheson(Bath-5)
       6.Cody Reed(Walton-4)


189-1.Chris Nocchi(Waverly-4)
       2.Jeremy Burns(HFalls-2)
       3.Nick Gwiazdowski(D-2)
       4.Dan Fruscella(HPatent-3)
       5.Jon Glennon(Lansing-4)
       6.Dave Jennings(Attica-5)


215-1.Kyle Colling(Pioneer-6)
       2.Craig Amidon(CGreen-5)
       3.Ryan Talcott(Tioga-4)
       4.Julius Anglickas(South-11)
       5.Alex Meyers(MEaton-3)
       6.Tyler Leavine(Saranac-7)


285-1.RJ Sharp(RedCreek-5)
       2.Dan Ladd(Schuyler-2)
       3.Austin Lee(CatMer-3)
       4.Sean Mellow(Babylon-11)
       5.Dillon Fiske(Waverly-4)
       6.Mike Raplee(Dundee-5)
February 2009