LONG ISLAND WRESTLING INDIVIDUAL RANKINGS
Find us at: www.thematslap.com
  96-1.Mike Soria(KingsPark)
       2.Corey Rasheed(Longwood)
       3.Max Soria(KingsPark)
       4.Chris Brienza(StAnth)
       5.Nick Mauriello(Hauppauge)
       6.Will Montgomery(Seaford)
       7.Joe Barbato(Wantagh)
       8.Thomas Manning(Mac)

103-1.Damon McQueen(Hunt)
       2.Jimmy Morris(StAnth)
       3.Malik Rasheed(Longwood)
       4.Alex Grant(MacArthur)
       5.Sam Schwatzapfel(Haup)
       6.Chris Perez(MacArthur)
       7.Conner Bass(WHamton)
       8.Alan Gomez(CIslip)

112-1.Grant Greene(StAnthony's)
       2.Ken Collado(Hauppauge)
       3.Pete DeTore(Westhamp)
       4.Sean Kempf(MacArthur)
       5.Nigel McNeil(Huntington)
       6.Dan Gray(WardMelville)
       7.Nicky Hall(Longwood)
       8.Anthony Facchini(Seaford)

119-1.Steven Keith(SWR)
       2.Alex Gomez(Brentwood)
       3.Casey Brice(Longwood)
       4.Dylan Palacio(LongBeach)
       5.Jeff Snair(KingsPark)
       6.Matt Gannon(JGlenn)
       7.Nick Ventiere(EastIslip)
       8.Danny Arnel(OysterBay)

125-1.Nick Arujau(Syosset)
       2.Adam Troy(WWhitman)
       3.Mike Walker(Uniondale)
       4.Nick Meinsen(JGlenn)
       5.Tyler Sinisgalli(JGlenn)
       6.Troy Sampson(Chaminade)
       7.Andrew Colamussi(Harb)
       8.Ryan Gerondel(SachNorth)
130-1.Dan O'Malley(SachEast)
       2.Kyle Wade(Islip)
       3.Omar Santiago(Huntington)
       4.Jon Hoeg(Mt.Sinai)
       5.Nick Fitzmaurice(Wantagh)
       6.Anthony Piscitello(Haup)
       7.Mike Piro(SachemNorth)
       8.Ariel Guerrero(Mac)

135-1.Stephen Dutton(RockyPt)
       2.Paul Liguori(Wantagh)
       3.Travis Pitre(Sayville)
       4.Jesse Marro (Hauppauge)
       5.Edwin Perry(Riverhead)
       6.Joe Chaiffitella(Calhoun)
       7.Connor Gribbin(Connetquot)
       8.Anthony Evangelista(Mass)

140-1.Andy Rodriguez(CIslip)
       2.Nick Terdick(JohnGlenn)
       3.Andre Berry(Uniondale)
       4.Matt Eberlein(IslandTrees)
       5.Louis Esposito(KingsPark)
       6.Ryan Connell(Mattituck)
       7.Quimes Delacruz(Wantagh)
       8.Anthony Cavallaro(Commack)

145-1.Anthony Volpe(RockyPt)
       2.Brian Herold(MacArthur)
       3.Joe Giaramita(JGlenn)
       4.Jermaine Jacobs(Amityville)
       5.Mike Bosco(JGlenn)
       6.Mac Maldarelli(Calhoun)
       7.Germain Meza(Bethpage)
       8.Tyler Dunne(MacArthur)

152-1.John Greisheimer(Wantagh)
       2.Ryan Rheame(Riverhead)
       3.Jon Goulding(WmFloyd)
       4.Chris Carlucci(JGlenn)
       5.Troy Sterling(Uniondale)
       6.Matt Egan(Islip)
       7.Matt Mazarakis(WHampton)
       8.Mike Powers(Mt.Sinai)
160-1.TJ Neidhardt(SWR)
       2.Billy Coggins(RockyPt)
       3.Chris Dilorio(SachEast)
       4.Robert Grabher(NShore)
       5.Lou Puca(Huntington)
       6.Anthony Minicci(Plain)
       7.Joe Chamish(Jericho)
       8.Guy Macchia(Syosset)
      
171-1.Josue Mendez(Brent)
       2.Joe Kavanagh(Wantagh)
       3.John Daddino(SewEast)
       4.Anthony Lupi(Hunt)
       5.William Parks(Longwood)
       6.Nick Camera(Plainedge)
       7.Justin Constantatos(Comm)
       8.Ismael Sorto(Westbury)

189-1.Matt Loew(Wantagh)
       2.Zach Buonaiuto(MPlace)
       3.Marvin Titus-Casseus(WB)
       4.Marcus Muelthaler(WFloyd)
       5.Jake Smith(SmithWest)
       6.Vic Lazares(HillsEast)
       7.Joe Pellegrino(Connetquot)
       8.Lawrence Dolce(JGlenn)

215-1.Ernest James(Longwood)
       2.Julius Anglickas(South)
       3.Connor Horl(GCity)
       4.Eric Wooley(Hauppauge)
       5.Corey Schweitzer(SWR)
       6.Brendan Fowler(Cham)
       7.Joe Bilello(DeerPark)
       8.Tom Hall(Wantagh)

285-1.Nick Auriemma(St.Anth)
       2.Scott Munro(Hauppauge)
       3.Cody Hinrichs(Islip)
       4.David Agu(Freeport)
       5.Chris Williams(Syosset)
       6.John Wilkinson(WBabylon)
       7.Ben Lee(Longwood)
       8.Sean Walsh(Lindenhurst)
96- Ken Massa(JohnGlenn)
       Steven Coppola(WestIslip)
       Eric Faimon(Syosset)
       Mark Florian(SachemEast)
103-Rudy Lanzilotta(Massapequa)
       David Chaverra(Brentwood)
       Marvin Amazan(Uniondale)
       Joe Maher(BJFK)
112-Anthony Abidin(HillsEast)
       James Dekrone(JGlenn)
       Eric Weiner(DeerPark)
       Matt Ross(RockyPoint)
119-Joe Cusimano(Plainedge)
       Mike Leonard(Clarke)
       Christian Toscano(Bethpage)
       Luke Alber(Farmingdale)
125-James Cameron(Connetquot)
  
    Vincent Andriotti(Farmingdale)
       Matt Genchi(HillsEast)
       Paul Friscia(Wantagh)

                    LONG ISLAND WRESTLING: HONORABLE MENTION
130- Tom Liguori(Lynbrook)
        Kelly Palmer(Clarke)
        Pat Jennings(Longwood)
        Dante Epps(Union)
135-Jordan Colon(WestBabylon)
       Alex Brown(EastIslip)
       John Dembinski(Hicksville)
       Adam D'Auguste(LongBeach)
140-Ryan Kopiske(SmithtownEast)
       Kevin Panebianco(Hauppauge)
       Mike Hartman(WmFloyd)
       Daniel Hernandez(VVSouth)
145-Dan Gorman(Northport)
      
Andrew Pappas(Kellenberg)
      
Kyle Van Gelder(Commack)
      
Mark Ortiz(Farmingdale)
1
52-Jermaine John(Bethpage)
       Josh Maddock(Massapequa)
       Nick Roa(IslandTrees)
       Eric Kaufman(Massapequa)

      
160-Ty Morrison(Copiague)
       Rick Nardelli(Northport)
       Kevin Kennedy(Plainedge)
       Peter Curcio(Lynbrook)
171-Thomas Jackson(Farmingdale)
       Frank Speights(WBabylon)
       Joe Giametta(MacArthur)
       Greg Griffo(Babylon)
189-Eric Walordy(LongBeach)
      
Alex Todd(Calhoun)
      
Conor Wetzel(Massapequa)
       Kevin Gardrvits(GlenCove)
215
-Kevin Cassidy(SmithEast)
       David Ng(Plainedge)
       Andrew Danzinger(EMeadow)
       Ajith Anthony-Slyvester(Un)

285
-Yaseen Madassar(LevDivision)
       Andrew Rollow(Clarke)
       Vinnie Ruskowski(Riverhead)
       Sajjad Chagani(SewWest)

      
     
         March  2009