LONG ISLAND WRESTLING INDIVIDUAL RANKINGS
Find us at: www.thematslap.com
                   LONG ISLAND WRESTLING: HONORABLE MENTION
  96-1.Steven Keith(SWR)
       2.Jose Vasquez(Hunt)
       3.Danny Arnel(Syosset)
       4.Jimmy Pannullo(EMeadow)
       5.Pete DeTore(WHamp)
       6.Matt Ross(RPoint)
       7.Pat Jennings(Longwood)
       8.Rick Randazzo(StAnthony's)

103-1.Brandon Esobar(RPoint)
       2.Nick Arujau(Syosset)
       3.Glen Donatelli(Bayport)
       4.Jarrell Garcia(Brentwood)
       5.Matt Rich(Plainedge)
       6.Alex Gomez(Brentwood)
       7.Jim Cameron(Connetquot)
       8.Dan O'Malley(SachemE)

112-1.Paul Liquori(Wantagh)
       2.Mike Gomez(LValley)
       3.Stephen Russ(StAnthony's)
       4.John Reyes(WBabylon)
       5.Stephan Riley(Hunt)
       6.Ricardo Gomez(Brentwood)
       7.Jake Benedetto(Islip)
       8.Zach Cogan(BJFK)

119-1.Stephen Dutton(Haup)
       2.Steve Bonanno(Wantagh)
       3.Andy Rodriquez(Sayville)
       4.Warren Murray(Brentwood)
       5.Al Sterling(Uniondale)
       6.Adam Troy(WWhitman)
       7.Mike Hromada(HillsE)
       8.Victor Goady(Longwood)

125-1.Tyler Mashkow(Islip)
       2.Shane Strumwasser(Mass)
       3.Mike Castellano(JGlenn)
       4.John Greisheimer(Wantagh)
       5.Travis Pitre(Sayville)
       6.Joey Nunez(DeerPark)
       7.John LaMonica(Islip)
       8.Joe Calderone(StAnthony's)
Final 2007 Rankings
130-1.Rob Troy(WWhitman)
       2.Mike Doria(Mass)
       3.Justin Nelson(SachemN)
       4.Dane Davis(LBeach)
       5.Dave Foxen(GCity)
       6.Dennis Fliller(RPoint)
       7.Christian LaPersonerie(Cop)
       8.John Oschmann(Haup)

135-1.Corey Jantzen(SWR)
       2.Rocky Cervini(Plainedge)
       3.Tom Rispoli(EMeadow)
       4.Mike Perri(EIslip)
       5.Will Fetcher(Longwood)
       6.Keith Collado(Haup)
       7.Greg Mazzola(Harb)
       8.Matt Gaynor(Clarke)

140-1.Paul Vaeth(Islip)
       2.Mike Fennell(Commack)
       3.Keron Williams(Baldwin)
       4.Mike Pagano(Calhoun)
       5.Jon Senese(Hauppauge)
       6.Dan O'Leary(EMeadow)
       7.Brian Mast(WmFloyd)
       8.TJ Neidhart(SWR)

145-1.PJ Gillespie(LBeach)
       2.Kyle Burnett(DeerPark)
       3.Jake Hruby(Bellport)
       4.Evan O'Brien(Plainedge)
       5.Nick Feraco(Commack)
       6.Paul Dilandro(WHamp)
       7.Shawn Mazzarone(Say)
       8.Bryan DiSabato(Lawrence)

152-1.Lance Wade(Islip)
       2.Eduardo Delgado(LBeach)
       3.Sal Hanna(EMeadow)
       4.Jim Kaden(WWhitman)
       5.DJ Locke(WmFloyd)
       6.Bill Swezey(EIslip)
       7.Brendan Tyson(CMoriches)
       8.Angel Mazara(Amityville)
160-1.Francois Guerrier(HillsE)
       2.Henoc Maurice(Union)
       3.Joe Ferber(SachemE)
       4.John Truscello(SachemN)
       5.Matt Berretta(ESM)
       6.Jim Isnardi(Bethpage)
       7.James Flaherty(Herricks)
       8.Jordan Spirou(Clarke)
      
171-1.Chris Gandolfi(Northpt)
       2.Cameron Gee(EIslip)
       3.Dan Mahoney(Mac)
       4.Larry LoRusso(RPt)
       5.Hal Goodale(River)
       6.Phil Thomas(EMeadow)
       7.James Mills(BJFK)
       8.Jose Santana(BaySh)

189-1.Pat Daddino(Sewan)
       2.Stephen Kobus(WHamp)
       3.Lamar Washington(EIslip)
       4.Conor Pryor(WMelville)
       5.Ryan DiPaola(Islip)
       6.Matt Gill(Lynbrook)
       7.Bill Klein(MacArthur)
       8.Luke Mitchell(GCity)

215-1.Maciej Jochym(Herricks)
       2.Ian MacIneirghe(EIslip)
       3.Carl Korpi(MPlace)
       4.Spencer DeSena(GCity)
       5.Nick Thode(WWhit)
       6.Jahsua Marsh(Brentwood)
       7.Stephan Goessmann(Hick)
       8.Mike Innella(SachemN)

275-1.Christian Wintons(Islip)
       2.Manny Matos(Brentwood)
       3.Tim McCormack(LBeach)
       4.John Siopa(Newfield)
       5.Vin Napolitano(WMelville)
       6.Ian Mucciolo(SWR)
       7.Charles Vailes(Uniondale)
       8.Aaron Jamerson(Freept)
  96- Anthony Fachinni(Seaford)
        John Froccaro(PortWash)
        Michael Lazurus(MacArthur)
       Ken Collado(Hauppauge)
103-Vincent Pecora(Baldwin)
       Sean Kempf(MacArrthur)
       William Vogt(Mepham)
       Jon Hoeg(MtSinai)
112-Jesse Sgaglione(Plainedge)
       Franciso Pereira(Huntington)
       Josh Mattana(GNSouth)
       Tom Vultaggio(Mepham)
119-Kevin Bonilla(Seaford)
       Matt Eberlein(IslandTrees)
       Sean Messina(WIslip)
       Steve Contino(Kellenberg)
125-Junior Amazon(BJFK)
       Clayton Slivka(HillsE)
       Eric Hersey(Commack)
       Tom Rende(Plainedge)
130-Ryan Fallot(Kellenberg)
        Herbetto Echevarria(Whitman)
       John Cataldo(MacArthur)
       Charles Hoeg(MtSinai)
135-Brian Fisher(Seaford)
       Scott Kelly(WBablyon)
       Nick Preziosi(GCity)
       Vito Cataldo(MacArthur)
140-Will Quinn(Baldwin)
       Dan Harding(Seaford)
       Anthony Piazza(Chaminade)
       Jean Oliver(CIslip)
145-Steve Conway(EMeadow)
       John Kaloust(Massapequa)
       Blake Fisher(Seaford)
       James DeNicola(Harborfields)
152-Enrique Lebron(CIslip)
       Lessan Mack(Uniondale)
       Dan Germann(EMeadow)
       Greg Fiorvanti(Commack)
160-John Makastchian(Plainedge)
       Daren Feliciano(Longwood)
       Patrick Bell(WIslip)
       Khiry Budd(VSSouth)
171-Matt Griffo(Babylon)
       Matt Vickers(Huntington)
       Mike Sgro(VSNorth)
       Joe Anderson(Mepham)
189-Pete Stramiello(Plainedge)
    
   Mike Mills(BJFK)
       Steve Yablonski(MtSinai)
       Dave McGarry(Hauppauge)
215-Dan Conroy(Kellenberg)
       Brendan Doran(WmFloyd)
       Eric Andonian(Syosset)
       Frank Krayer(EMeadow)
275 -Mike Henry(EIslip)
       Jeff St. Simon(VSCentral)
       Branden O'Connor(Calhoun)
       Kwaku Boah(Baldwin)