LONG ISLAND WRESTLING INDIVIDUAL RANKINGS
   February 2006
Find us at: www.thematslap.com
  96-1.Paul Liquori(Wantagh)
       2.Jake Benedetto(EIslip)
       3.Matt Rich(Plainedge)
       4.Jarrell Garcia(Brentwood)
       5.Brandon Escobar(RPt)
       6.Steven Keith(SWRiver)
       7.Justin Esposito(Farm)
       8.Nick Arujau(Syosset)

103-1.Stephen Russ(StAnthony's)
       2.Ricardo Gomez(Brentwood)
       3.Fred Wilkinson(Riverhead)
       4.John Reyes(WBabylon)
       5.Andrew Arnel(Syosset)
       6.Jesse Sgaglione(Plainedge)
       7.Josh Levy(SmithW)
       8.Zach Colgan(SWRiver)

112-1.Tyler Mashkow(Islip)
       2.Mike Daly(MacArthur)
       3.Mike Gomez(LValley)
       4.Mike Castellano(JohnGlenn)
       5.Shawn Hainey(Brentwood)
       6.Francisco Pereira(Hunt)
       7.Joe Nunez(DPark)
       8.Steve Bonanno(Wantagh)

119-1.Mike Piccirillo(Commack)
       2.Charles Hoeg(MtSinai)
       3.John Oschmann(Haup)
       4.Shane Strumwasser(Mass)
       5.Rob Troy(WWhitman)
       6.Dave Foxen(GCity)
       7.Paul Cervini(Plainedge)
       8.Nikken Fauntleroy(Copiague)

125-1.Corey Jantzen(SWRiver)
       2.PJ Gillespie(LBeach)
       3.Jared Rueda(MtSinai)
       4.Tom Cuccinello(SmithW)
       5.Jeff Coners(GCity)
       6.Yusef Adkins(Freept)
       7.Silvio D'Onofrio(Long)
       8.Mike Doria(Mass)
130-1.Chris Iorio(SachemN)
       2.Andre Harrison(Freept)
       3.Dom Belvedere(WMelville)
       4.Kyle Cammarato(Amityville)
       5.Nick Monaco(Mac)
       6.Dane Davis(LBeach)
       7.Rocco Cervini(Plainedge)
       8.Tony Tymvios(SachE)

135-1.Dave Ingram(EIslip)
       2.Steve Delorenzo(Mac)
       3.Mike Pagano(Calhoun)
       4.Mike Fennell(Commack)
       5.Dan Eberlein(ITrees)
       6.John Perez(SachemE)
       7.Will Quinn(Baldwin)
       8.Mike Haas(Sayville)

140-1.Paul Vaeth(Islip)
       2.Eduardo Delgado(LBeach)
       3.Mike Maher(BJFK)
       4.Kyle Keane(WIslip)
       5.Jim Kaden(WWhitman)
       6.Bill Swezey(EIslip)
       7.Kyri Curiacapolous(HillsE)
       8.Matt Beck(Southside)

145-1.Nick Broccoli(Westhamp)
       2.Mike Palmer(Clarke)
       3.Sal Hanna(EMeadow)
       4.Jeff Piccolo(RockyPt)
       5.Francois Guerrier(HillsE)
       6.Gonzalo Farina(LBeach)
       7.Kyle Edward(Bayport)
       8.Pat Doherty(Chaminade)

152-1.Lance Wade(Islip)
       2.Dan Calvacca(Mac)
       3.Brian Hale(Riverhead)
       4.Andrew Mundo(Mass)
       5.Devin Sassone-McHugh(MPl)
       6.Vin Merante(SachE)
       7.Dom Russo(BJFK)
       8.Alan Hendrickson(PMed)
160-1.Ryan Patrovich(Islip)
       2.Nick Laurino(BJFK)
       3.Joe Minnici(Plainedge)
       4.Alex Varon(Mass)
       5.Cameron Gee(EIslip)
       6.Jose Santana(BayShore)
       7.Rick Clay(WmFloyd)
       8.Chris Coward(SmithW)
      
171-1.Carlos V'Estres(Freept)
       2.Chris Gandolfi(Northpt)
       3.Dan Daddino(SewDist)
       4.Kevin Vavricka(EIslip)
       5.Kevin Jansen(Wantagh)
       6.Ryan DiPaola(EIslip)
       7.Scott O'Donnell(Mac)
       8.Rich Romeo(Lind)

189-1.Maciej Jochym(Herricks)
       2.Pat Daddino(SewDist)
       3.Mike Tricarico(Long)
       4.Sean Kelly(WBab)
       5.Frank Sciacca(SachE)
       6.Barry Gibson(EIslip)
       7.Sean LoCurto(GCity)
       8.Brian Hope(Conn)

215-1.Matt Ferber(SachemE)
       2.Eric Burnett(Uniondale)
       3.Dan Bittner(Mass)
       4.Zach Gallo(Sayville)
       5.Christian Refakis(CSH)
       6.Paul Novacek(Haup)
       7.Anthony Cangiano(Conn)
       8.Kenny Reid(Farm)

275-1.Joe Goetz(SewDist)
       2.Dillon Yanson(Northpt)
       3.Jarrel Guerrero(MtSinai)
       4.Ian Mucciolo(SWRiver)
       5.James Butler(LevDiv)
       6.Anthony Adamic(New)
       7.Christian Wintons(Islip)
       8.John-Kevin Dolce(StAnt)
96- Alex Gomez(Brent)
      Jon Hoeg(MtSinai)
      Chris Ajello(Hicksville)
      Peter Gonzales(WIslip)
      Oren Raffi(GNNorth)
      Dan O'Malley(SachE)
  
103-Zach Colgan(SWR)
      Anthony Volpe(RPt)
      Corey Krimmer(EM)
      Vic Galeas(Westbury)
      Mike Powers(MtSinai)
      Dan Flynn(HillsE)
    
112-Greg Popko(MacArthur)
      Mike Hromada(HillsE)
      Eric Smith(PMedford)
      Stephen Dutton(Hauppauge)
      Adam Troy(WWhitman)
      Steve Bonanno(Wantagh)
            
119-Mike Bulzomi(Conn)
      Martin Irizarry(Brent)
      Jim Mustakis(EM)
      Steve Gunther(Mepham)
      Tim Montgomery(Seaford)
      John Anglin(Hicksville)
     

125-Greg Mazzola(Harborfields)
      Frank Vultaggio(Mepham)
      Keith Collado(Hauppauge)
      Craig Wulff(PMedford)
      Alex Romano(Bethpage)
      AJ Maier(Sayville)
                    LONG ISLAND WRESTLING: HONORABLE MENTION
130-Joe Snyder(MtSinai)
      Anthony Layman(HBays)
      Christian Jimenez(Harb)
      Devon Acosta(WIslip)
      Kevon Williams(Baldwin)
      Frank Quesada(WMFloyd)
      
135-Zach Spero(Mass)
      Rob Daly(SmithW)
      Chris McAleese(Long)
      Louis Troisi(Mattituck)
      Chris Snow(BJFK)
      Matt Dolan(WBab)
     
140-Brandon Toro-Segarra(Brent)
      Mustafa Telab(VSNorth)
      Evan O'Brien(Plainedge)
      Nick Colantonio(Seaford)
      Jon Gress(Westhampton)
      Dave Bachy(Sayville)

145-Willie Lebron(GCove)
      Tyshaun Patrick(Freept)
      Henry Hendrickson(Hunt)
      DJ Locke(WmFloyd)
      Billy Chambers(EIslip)
      Austin Schneider(Hauppauge)


152-Chris Coradini(ITrees)
      James Flaherty(Herricks)
      Luke Prochilo(Calhoun)
      Brandon Tyson(CMoriches)
      Ryan Figlia(Manhasset)
      Vin D'Accolti(HillsE)
160-Danny Jackson(Freept)
      Joe Ferber(SachE)
      Scott Schratweiser(Mass)
      Brian Bock(Wantagh)
      Mike Carlucci(JGlenn)
      JohnTruscello(SachN)
      
171-Stephen Kobus(Westhampton)
      Matt Berretta(ESManor)
      Phil Pepe(VSNorth)
      Armand Hershowitz(Jericho)
      Larry LoRusso(RockyPt)
      Ed Cella(StAnthony's)

189-Yoan Collado(Freept)
      Dan Conroy(Kellenberg)
      Rob Hoshyla(HBays)
      Brenden Feifer(Mass)
      Chris Reiter(River)
      Mike Plactere(LValley)
                    
 
215-Joe Murphy(SmithW)
       Ian MacInreighe(EIslip)
       Kadeem Lewis(Westbury)
       John Shannon(Oceanside)
       Peter Bruny(CIslip)
       Nick Bujacich(StAnthony's)
    


275-Aaron Jamerson(Freept)
       Matt Sgro(VSNorth)
       Ricky Byrne(HillsE)
       Anthony Corbo(PortWash)
       Vin Napolitano(WMelville)
       Nate Vergara(Union)