SUFFOLK COUNTY WRESTLING FINAL STANDINGS - DIVISION II
  February 2005
Find us at: www.thematslap.com
  96-1.TJ Neidhardt(SWRiver)
       2.Steven Keith(SWR)
       3.Glenn Donatelli(BBP)
       4.Bryan Diffey(Matt)



103-1.Mike Castellano(JG)
       2.Zack Colgan(SWR)
       3.Mike Kleeman(MtS)
       4.Dan Stein(Matt)
       5.Lou Luigini(CM)


112-1.Charles Hoeg(SWRiver)
       2.Jason Rueda(MtSinai)
       3.Jeff Dascoli(SWR)
       4.Rich Gandolfo(CM)
       5.Kyle Bruenig(PJ)
       6.Derlis Chavarria(HB)

119-1.Corey Jantzen(SWRiver)
       2.Justin Lewis(MtS)
       3.Nick Sorrentino(SWR)
       4.Eric Koch(Matt)
       5.Julian Davila(HB)
       6.Chris Drain(Wyn)

125-1.Jared Rueda(MtSinai)
       2.Anthony Layman(HB)
       3.Lou Troisi(Matt)
       4.Jesse McManus(SWR)
       5.Kevin Edward(BBP)
       6.Martin West(SB)
130-1.Joe Snyder(MtSinai)
       2.Joe Keck(SWR)
       3.Brian Meinsen(JG)
       4.Hugh McKenna(PJ)
       5.Costa Gemelas(PJ)
       6.Marco Cortave(HB)

135-1.Mike Breitfeller(Bab)
       2.Rob May(SWR)
       3.Mike Bromberg(SH)
       4.Dan Himmelstein(CM)
       5.Dominic Mutascio(HB)
       6.Andrew Leone(CM)

140-1.Kyle Edward(BBP)
       2.Anthony Leone(CM)
       3.Lamar Washington(JG)
       4.Brian Miller (MtS)
       5.Bill Widenor(CM)
       6.Jermaine Ravenell(Wyn)

145-1.Chris Gillam(SWR)
       2.Matt Stewart(CM)
       3.Peter McKenna(PJ)
       4.Cris Radigan(Matt)
       5.Kevin Wright(BBP)
       6.Mike DePaula(JG)

152-1.Brett Berretta(SWR)
       2.Keith Butler(SWR)
       3.Brendon Tyson(CM)
       4.Greg Marasciulo(MtS)
       5.Edwin Perez(HB)
       6.John Crosser(Matt)
160-1.Dave Butler(SWR)
       2.Mike Feile(PJ)
       3.Steve Yablonski(MtS)
       4.Rob Hoshyla(HB)
       5.Bill Delongis(MtS)

 
171-1.Wes Breisacher(SWRiver)
       2.Matt Berrin(PJ)
       3.Ken Bohler(MtS)
       4.Ron Carpeter(Wyn)
       5.Matt Griffo(Bab)
       6.Mike Lloyd(HB)

189-1.Shane Spence(PJ)
       2.Justin Galbraith(Bab)
       3.Ian Gargan(MtS)
       4.Kyle Morning(SH)
       5.Mike Kline(Matt)
       6.Christian Mina(HB)

215-1.Brian Wilson(BBP)
       2.Jesse Ponella(MtS)
       3.Tim Delany(SWR)
       4.Pat O'Brien(CM)
       5.Allen Araya(HB)
       6.Tom Serabian(PJ)

275-1.Jarrell Guerrero(MtSinai)
       2.Joe O'Brien(Bab)
       3.Ian Mucciolo(SWR)
       4.Zack Pileski(Matt)

                    LONG ISLAND WRESTLING: HONORABLE MENTION
96- Vinny Famularo(Baldwin)       
       John Greisheimer(Ocean)
       Josh Levy(Smith)
       Joe Nunez(DPark)
       Stephan Riley(Hunt)
       Stephen Russ(StAnthony's)
  
103-Mike Castellano(JGlenn)             
       Zach Colgan(SWRiver)  
       Joe Cusker(ITrees)     
       Kevin Klein(GNSouth)
       Paul Titone(Comm)
       Rob Troy(WWhitman)
    
112-Yusuf Adkins(Freept)                  
       Mike David(WBab)
       Steve Gunther(Mepham)   
       Shawn Hainey(Brent)
       Juan Marin(ITrees)
       Tim Montgomery(Seaford)
            
119-Darius Blackmon(Long)             
       Kris Camarda(Islip)
       Tom Cuccinello(Smith)
       Julian Fontaine(LBeach)
       Andrew Forman(Syosset)
       Joel Gullo(Wheat)

125-Mauricio Benitez(LDivision)
       Chris Genchi(HillsE)
       Jim Kaden(WWhitman)  
       Jon Kessler(Roslyn)    
       Anthony Layman(HBays)          
       Bruce Popko(Mac)
130-Kyri Curiacapoulous(HillsE)
       Mike DiPaola(EIslip)
       Tim Higgins(Chaminade)
       Pete Johnston(Islip)
       Zach Spero(Mass)
       Adam Starr(Mepham)
      
135-Mike Breitfeller(Babylon)
       Chuck Cicione(Roslyn)    
       Pat Doherty(Chaminade)          
       Kyle Keane(WIslip)         
       Ryan Moran(VSS)    
       Chris Vignone(NBab)

140-Hasan Adkins(Freept)
       Mike Casale(Chaminade)
       Matt Cellan(Mass)
       Kyle Edward(Bayport)
       Francois Guerrier(HillsE)
       Charles Ross(Farm)

145-Craig Calderone(Chaminade)
        Pat Cunningham(HillsE)          
        Chris Gandolfi(Northpt)
        Tyshaun Patrick(Freept)
        Maurice Stona(Union)
        Shane Weber(Farm)
      
152-Keith Butler(SWRiver)
        Ted Diamantis(Mac)          
        Ryan Figlia(Manhasset)
        Jonathan Joe(HillsE)
        Alex Varon(Mass)
        Sal Villante(Mac)
160-Kemar Cohen(Union)
       Dan McNichols(WIslip)
       Damien Nolan(River)
       Jarrett Plafker(BJFK)
       Dylan Suchow(HillsE)
       Carlos Vestres(Freept)
      
171-Frank Cacioli(Plain)
       Brian Meredith(Mac)
       Scott O'Donnell(Mac)
       Chad Roehring(SSide)
       Frank Sciacca(SachemE)
       Martino Sottile(Brent)

189-Ryan Avitabile(Cent)
       Peter Lesser(Hauppauge)
       Vin Pennachio(Commack)
       Shane Spence(PortJeff)
       Mike Tricarico(Long)
       Ramsay Wade(Brent)
                       
215-Alex Bachowski(GCity)
       Nick Bujacich(StAnthony's)
       Wala Canario(WFloyd)
       Marc Lombardi(LDivision)
       Chris Olsen(Mac)
       Brian Wilson(Bayport)

275-Garrett Armwood(Calhoun)
       Jim Butler(LDiv)
       John Gallogly(Mepham)
       John Mahramas(GCity)
       Darnell Marc(Holy Trinity)
       Chris Mims(WWhitman)