SUFFOLK COUNTY WRESTLING FINAL STANDINGS - DIVISION I
  February 2005
  96-1.John Oschmann(Haup)
       2.Anthony Barriero(HillsE)
       3.Ricardo Gomez(Brent)
       4.Joe Nunez(DPark)
       5.Josh Levy(Smith)
       6.Stephan Riley(Hunt)

103-1.Tyler Mashkow(Islip)
       2.Peppy Cabrera(Brent)
       3.Fred Wilkinson(River)
       4.Garrett Schnettler(Long)
       5.Paul Titone(Comm)
       6.Rob Troy(WWhitman)

112-1.Mike Piccirillo(Commack)
       2.Nick Cuccinello(Smith)
       3.Mike Bulzomi(Conn)
       4.Shawn Hainey(Brent)
       5.Rob Goldberg(SachN)
       6.Mike David(WBab)

119-1.Tom Magnani(Islip)
       2.Nikken Fauntelroy(Copiague)
       3.Manny Henriquez(Harb)
       4.Tom Cuccinello(Smith)
       5.Darius Blackmon(Long)
       6.Kris Camarda(Islip)

125-1.Chris Iorio(SachemN)
       2.Chris Lahn(Lind)
       3.Greg Schollmeyer(DPark)
       4.Mike Fennell(Commack)
       5.Jim Kaden(WWhitman) 
       6.Chris Genchi(HillsE)
130-1.Matt Scott(River)
       2.Paul Vaeth(Islip)
       3.Chris McAleese(Long)
       4.Pete Johnston(Islip)
       5.Kyri Curiacapoulous(HillsE)
       6.Mike DiPaola(EIslip)

135-1.Dave Ingram(EIlsip)
       2.Lance Wade(Islip)
       3.Andrew Lomanno(Sayville)
       4.Jeff Piccolo(RockyPt)
       5.Chris Vignone(NBab)
       6.Kyle Keane(WIslip)

140-1.Chris Wade(Islip)
       2.Jay Trott(Islip)
       3.Mario Meringolo(WWhitman)
       4.Nick Broccoli(WestHamp)
       5.Aaron Greene(River)
       6.Francois Guerrier(HillsE)

145-1.Greg Holmes(Long)
       2.Mike Rudden(Islip)
       3.Tom Fasano(DPark)
       4.Derek Genova(NBab)
       5.Chris Gandolfi(Northpt)
       6.Pat Cunningham(HillsE)

152-1.Ryan Patrovich(Islip)
       2.Dan Egan(Islip)
       3.Brian Hale(River)
       4.Larry LoRusso(RockyPt)
       5.Ted Garelick(HillsE)
       6. Jonathan Joe(HillsE)
160-1.Alton Lucas(WBab)
       2.Emman Sarwari(Long)
       3.Joe D'Arienzo(Smith)
       4.Kevin Vavricka(EIslip)
       5.Damien Nolan(River)
       6.Dan McNichols(WIslip)
      
171-1.John Barone(WFloyd)
       2.Nathan Valle(BayShore)
       3.Charlie Paar(Hunt)
       4.Mike Morales(HillsE)
       5.David Goodall(Amityville)
       6.Frank Sciacca(SachemE)

189-1.Jack Sullivan(Hunt)
       2.TJ Nieves(Sayville)
       3.Owen Martin(Amityville)
       4.Vin Pennachio(Commack)
       5.Mike Tricarico(Long)
       6.Ramsay Wade(Brent)

215-1.Matt Ferber(SachemE)
       2.Jovan Belcher(WBab)
       3.Ben Reiter(Smith)
       4.Kelcy Perry(Hunt)
       5.Nick Parker(Northpt)
       6.Wala Canario(WFloyd)

275-1.Jeremy Pellot(Hunt)
       2.Dillon Yanson(Northpt)
       3.Ken Kennedy(SachemN)
       4.Christian Wintons(Islip)
       5.Jay Herrick(WestHamp)
       6.Chris Mims(WWhitman)